LG Hotel Smart Commercial TV Model UM660H (55"Inch) (55UM660H)
SKU : 55UM660H
คำอธิบายสินค้าแบบย่อ
(ราคาสินค้าไม่รวมภาษีมูลค่าเพิ่ม 7%) การรับประกัน : 2 Years
แบรนด์: LG
หมวดหมู่: TV (ทีวี), LG
Product description
Brand
 LG
Description
SKU
 55UM660H
Category                                         Pro:Centric Smart
Design
 Tool Name                                       UP8000
 Front Color                                      Ashed Blue
 Stand Type                                      2 pole
Display
 Inch                                                55"
 Resolution                                       3,840 x 2,160 (4K UHD)
 Brightness                                       330 nit
Video
 AI Picture Pro                                   Yes
 HDR 10 Pro / HDR HLG                       Yes / Yes
 Game Optimizer                                Yes
Audio
 Speaker (Sound Output)                     20 W
 AI Sound                                         Yes
 AI Acoustic Tuning                            Yes (Ready, MMR Required)
 LG Sound Sync                                 Yes
Broadcasting System
 Digital (Terrestrial, Cable, Satellite)       DVB - T2 / C
 Analog (NTSC / SECAM / PAL)             PAL / SECAM
 Global IPTV Support                          Yes
Hospitality Solution
 Pro:Idiom (DRM / Media)                     Yes / Yes
Smart Feature
 webOS23, Web Browser, Magic Remote Compatibility (Ready), Multi View, AOD, Mood Display, Gallery Mode, Wi-Fi, Bluetooth, SoftAP, Screen Share, DIAL, Bluetooth Audio Playback, HDMI-ARC (HDMI2), Voice Recognition (Standalone/Solution), IoT, Anti-theft System (Kensington Lock, Credenza / Security Screw Hole (55"/50"/43" : Need Stand), Lock Down Plate (for Easy Installing) (55"/50"/43" : Need Stand))
Hospitality Feature
Vertical Function
 (Hospital) Healthcare Headphone Mode
 (Corporate/Retail) NTP Sync Timer, BEACON, Video Tag (2 Video)
Connectivity
 HDMI In (3), USB (2, 2.0), RF In, AV In, Digital Audio Out (Optical), External Speaker Out (3.5 mm Phone Jack), Headphone Out, RJ45 (Usage Purpose) (2, Ethernet, Aux), RS-232C (Phone Jack)
Required Listing (Certification)
 Safety                                             CB
 EMC                                               CE
Power
 Power Supply (Voltage, Hz)                AC 100-240 V, 50-60 Hz
Dimension
 VESA Compatible                             300 x 300 mm
 W x H x D / weight (with stand)          1,235 x 780 x 230 mm / 14.1 kg
 W x H x D / weight (without stand)     1,235 x 715 x 57.5 mm / 14.0 kg
 W x H x D / weight (Shipping)            1,360 x 810 x 162 mm / 19.1 kg
 On Bezel Width (L/R/U/B)                   12.8 / 12.8 / 12.8 / 19.9 mm
 Off Bezel Width (L/R/U/B)                  6.9 / 6.9 / 6.9 / 18.4 mm