LG Hotel Smart Commercial TV Model UR761H (55"Inch) (55UR761H)
SKU : 55UR761H
คำอธิบายสินค้าแบบย่อ
(ราคาสินค้าไม่รวมภาษีมูลค่าเพิ่ม 7%) การรับประกัน : 2 Years
แบรนด์: LG
หมวดหมู่: TV (ทีวี), LG
Product description
4K UHD Hospitality TV with
Pro:Centric Cloud
Works with AirPlay
Slim Bezel That Makes TV a Sophisticated Objet
Conformal Coating
Brand
 LG
Description
 LG Hotel Smart Commercial TV Model UR761H (55"Inch) (50UR761H)
SKU
 55UR761H
Display
 Inch                                               55"
 Resolution                                       3,840 x 2,160 (4K UHD)
 NanoCell                                         No
 HDR 10 Pro / HDR Dolby Vision / HLG   Yes / No / Yes
Audio
 Audio Output                                   10W + 10W
 Speaker System                                2.0 ch
 DOLBY ATMOS                                  No
 LG Sound Sync                                 Yes (Required Bluetooth)
Broadcasting System
 Digital (Terrestrial, Cable, Satellite)       DVB - T2 / C
 Analog (NTSC / SECAM / PAL)             PAL / SECAM
 Global IPTV Support                          Yes
Hospitality Solution
 DRM                                               Yes
Feature
Jack Interface
 Set Rear                                          HDMI In 2 (2.0), Headphone Out, Digital Audio Out (Optical), RS-232C (Phone Jack, 4 Pin), External Speaker Out (3.5 mm
                                                      Phone Jack) 2 (Spk-out 1 (Stereo Max 2 W with 8) Vol. Control 1), RJ45 2 (Ethernet, Aux), Clock Interface (RJ12)
Required Listing (Certification)
 Safety                                             CB
 EMC                                                CE
Power
 Power Supply (Voltage, Hz)                 AC 100~240 V, 50/60 Hz
 Power Consumption (Typ. / Max.)         135 W / 160 W
 Standby Power Consumption               0.5 W
Dimension
 VESA Compatible                              300 x 300 mm
 W x H x D / weight (with stand)          1,235 x 777 x 303 mm / 17.2 kg
 W x H x D / weight (without stand)      1,235 x 715 x 57.5 mm / 14.0 kg