Mobile Workstation Dell Pro Max 16 MC16250 (SNSMC1625002) (16.0’’)
SKU : SNSMC1625002
จำนวน
คำอธิบายสินค้าแบบย่อ
(ราคาสินค้าไม่รวมภาษีมูลค่าเพิ่ม 7%) การรับประกัน : 3 Years
Product description
Brand
 Dell
Description
 Mobile WorkStation Dell Pro Max 16 MC16250 (Black)
SKU
 SNSMC1625002
Processor
  Intel Core Ultra 5 235H, vPro Enterprise (18MB, 14 cores, 14 threads, up to 5.00 GHz Turbo, 45W)
Memory
 16GB: 2x8GB, DDR5, 5600 MT/s, SoDIMM, Dual Channel, non-ECC
Storage
 256GB, M.2 2230, Gen4 PCIe NVMe, SSD, Class 35
Graphic Card
 Intel® Graphics
Display
 16" FHD+ LCD with 300 nits, Non-touch, FHD HDR RGB Camera, Microphone
Ports
 2x Thunderbolt 4 (40 Gbps) ports with Power Delivery and DisplayPort
 USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps) port with PowerShare
 USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps) port
 HDMI 2.1 port
 RJ45 (1 Gbps) Ethernet port
 Global headset port
Network
 10/100/1000 +  Intel Wi-Fi 6E AX211, 2x2, 802.11ax, Bluetooth 5.3 wireless card
OS
 Windows 11 Pro
Keyboard
 Thai backlit Copilot key keyboard with numeric keypad
Battery
  4 cell, 64Whr, ExpressCharge(TM) Capable, standard battery
Power Supply
 130W AC adapter, USB Type C