Notebook Acer Swift Edge 14 AI SFE14-51T-56VQ (NX.JG4ST.005) (14.0’’)
SKU : NX.JG4ST.005
คำอธิบายสินค้าแบบย่อ
(ราคาสินค้าไม่รวมภาษีมูลค่าเพิ่ม 7%) การรับประกัน : 3 Years
แบรนด์: Acer
Product description
Brand
 Acer
Description
 Notebook Acer Swift Edge 14 AI SFE14-51T-56VQ (Pearl White)
SKU
 NX.JG4ST.005
Processor
 Intel® Core Ultra 5 226V (2.1GHz up to 4.50 GHz, 8C(4P+4LPE)/8T, 8MB Cache) / Intel EVO
Memory
 RAM 16GB LPDDR5X (onboard)
Storage
 SSD 1TB  PCIe Gen4 NVMe M.2
Graphics
 Intel® Arc GPU
Display
 14 inch OLED 2.8K (2880x1800) DCI-P3 100% with integrated multi-touch, high-brightness (400 nits)
Camera
 FHD camera + IR camera
Optical Drive
 None
Ports
 2 x USB Type-C ports supporting:
 - USB4® 40Gbps
 - DisplayPort over USB-C
 - Thunderbolt 4
 - USB charging 5 V; 3 A
 - DC-in port 20 V; 65 W
 1 x USB 3.2 Gen 2 with one featuring power off USB charging
 1 x USB 3.2 Gen 1 port
 HDMI® 2.1 port with HDCP support
 3.5 mm headphone/speaker jack, supporting headsets with built-in microphone