Notebook Acer EXO14-71-791Q (NX.EJUST.006) (14.0’’)
SKU : NX.EJUST.006
คำอธิบายสินค้าแบบย่อ
(ราคาสินค้าไม่รวมภาษีมูลค่าเพิ่ม 7%) การรับประกัน : 2 Years
แบรนด์: Acer
Product description
Brand
 Acer
Description
 Notebook Acer EXO14-71-791Q (NX.EJUST.004)
SKU
 NX.EJUST.006
Processor
 Intel® Core Ultra 7 Processor 155H (24M Cache, up to 4.80 GHz)
Memory
 SO16GB of DDR5
Storage
 SSD M.2 512GB NVMe
Display
 14.0" display with IPS (In-Plane Switching) technology, WUXGA 1920 x 1200
Camera
 720p HD audio/video recording
Optical Drive
 None
Ports
 3xUSB 3.2 port (2C1A)
 1x HDMI® port with HDCP support
 1x RJ-45 port
 Headphone/speaker jack
 DC-in jack for AC adapter
Network
 802.11a/b/g/n/ac+ax wireless LAN, 2x2 MU-MIMO technology, Supports Bluetooth® 5.2 or above
OS
 Windows 11 PRO
Battery/Power
 3-cell Li-ion battery / USB Type-C adapter
Dimension
 313.75 x 227.95 x 17.65 mm