Reyee RG-EST100-E, 2.4 GHz Dual-Stream 500 m Wireless Bridge
SKU : RG-EST100-E
คำอธิบายสินค้าแบบย่อ
(ราคาสินค้าไม่รวมภาษีมูลค่าเพิ่ม 7%) การรับประกัน : 3 Years
Product description
Brand
 Ruijie
Description
 Reyee RG-EST100-E, Two devices paired in the package
SKU
 RG-EST100-E
Radio frequency wave patterns
 2 GHz single-band dual-stream
Data transmission protocol
 IEEE 802.11b/g/n
Operating frequency band
 802.1111b/g/n: 2.400~2.483GHz
Antenna
 8 dBi directional antenna
Antenna Gain
 13 dBi
Polarization
 H: 30°, V: 30°
Operating Temperature
 Horizontal: 70°, Vertical: 70°
Recommended Distance
 3 KM
Bridge distance
 500 m. (recommended)
Signal channel
 2x2, MU-MIMO
Memory/Flash Memory
 64 MB/8 MB
Maximum data transfer rate
 Up to 300 Mbps at 2.4 GHz
Maximum transmission power
 100 mW(20 dBm) (adjustable)
IP standards
 IP55
Lightning protection
 ±6 KV (normal mode)
Installation
 Wall/pole mounted
Installation
 Wall/pole mounted
Certification
 CE
Power Consumption
 <5W
Dimensions (depth x width x height)
 165.5 mm × 68.7 mm × 42 mm