Cyber Power UPS OL Serires RT 1500VA/1350W 120V (OL1500RTXL2U)
SKU : OL1500RTXL2U
คำอธิบายสินค้าแบบย่อ
(ราคาสินค้าไม่รวมภาษีมูลค่าเพิ่ม 7%) การรับประกัน : 2 Years
Product description
Brand
 Cyber Power
Description
 Cyber Power UPS OL Serires RT 1500VA/1350W 120V
SKU
 OL1500RTXL2U
General
UPS Topology                                             Double Conversion
Energy Saving                                            Yes, ECO Mode Efficiency >95%
Energy Star Qualified                                   Yes
Input
Nominal Voltage                                         100 V to 125 V
Voltage Range                                           60 V to 69 V, 0% to 60% load
                                                               70 V to 79 V, 0% to 70% load
                                                               80 V to 89 V, 0% to 80% load
                                                               90 V to 95 V, 0% to 90% load
                                                               96 V to 150 V, 0% to 100% load
Frequency Range                                        40 Hz to 70 Hz (auto-sensing)
Power Factor                                              0.99
Cold Start                                                  Yes
INPUT - CONT.
Plug Type NEMA                                         5-15P
Cord Length (ft)                                          10
Cord Length (m)                                         3
Output
VA                                                           1500 (1.5 kVA) at 120, 125 V 1350 (1.35 kVA) at 115, 110 V 1200 (1.2 kVA) at 100 V
Watts                                                        1350 (1.35 kW) at 120, 125 V 1215 (1.215 kW) at 115, 110 V 1080 (1.08 kW) at 100 V
Power Factor                                              0.9
Waveform (Battery Mode)                             Sine wave
Nominal Voltage (Battery Mode)                     100, 110, 115, 120, 125 V ±2% (configurable)
OUTPUT - CONT.
Frequency                                                 50/60 Hz ±0.25 Hz (auto-sensing/configurable)
ECO Mode Bypass Voltage Range                  ±10%, ±15% (configurable)
Harmonic Distortion (THD)                            <3% at linear load, <5% at non-linear load