Zebra ZT610 Series Industrial Printers (ZT61042-T0P0100Z)
SKU : ZT61042-T0P0100Z
คำอธิบายสินค้าแบบย่อ
(ราคาสินค้าไม่รวมภาษีมูลค่าเพิ่ม 7%) การรับประกัน : 2 Years
Product description
Brand
Zebra
Description
 Zebra ZT610 Series Industrial Printers
SKU
 ZT61042-T0P0100Z
TT Printer ZT610; 4", 203 dpi, UK/AU/JP/EU Cords, Serial, USB, Gigabit Ethernet, Bluetooth 4.0, USB Host, Tear, Color Touch, ZPL
Feature Comparison
 Maximum Print Width      4.09"/104 mm
 Maximum Print Speed      14 ips/356 mm per second at 203 dpi
                                    12 ips/305 mm per second at 300 dpi
                                    6 ips/152 mm per second at 600 dpi
 Print Resolution (dpi)       203 dpi/8 dots per mm
                                    300 dpi/12 dots per mm (optional)
                                    600 dpi/24 dots per mm (optional for ZT610 only)
Printer Specifications
 Operating System           Link-OS®
 Resolution                     203 dpi/8 dots per mm
 Memory                        1 GB RAM memory
                                    2 GB  on-board linear Flash memory
 Maximum Print Speed      14 ips/356 mm per second
 Media Sensors                Dual media sensors: transmissive and reflective
 Maximum Continuous      203 dpi: 150"/3810 mm
 Print Length                   300 dpi: 100"/2540 mm
                                    600 dpi: 30"/762 mm
Media Characteristics
 Media Width                  0.79"/20 mm to 4.5"/114 mm
 Maximum Media             8.0"/203 mm O.D. on a 3"/76 mm I.D. core
 Roll Size
 Thickness                      0.0023"/0.058 mm to 0.010"/0.25 mm
 Media Types                  Continuous, die-cut, notch, black-mark
Print DNA Software
 Development Tools
 with less cost.
 Management Tools
 of printers to thousands of printers all around the world.
 Productivity Tools
 Visibility Tools
 health, usage and performance
Operating Characteristics
 Environmental
 Operating Temperature:
 - Thermal transfer = 40ºF to 104ºF/5ºC to 40ºC
 - Direct thermal = 32ºF to 104ºF/0ºC to 40ºC
 Operating Humidity: 20% to 85% non-condensing
 Storage/Transportation Temperature: -22F to 140F/ -30C to 60C
 Storage Humidity: 20% to 85% non-condensing
 Electrical
 Auto-detectable (PFC Compliant) 90-265 VAC, 47-63Hz, rated at 250 Watts
 ENERGY STAR qualified
 Agency Approvals
 IEC 60950, EN 55022 Class B, EN 55024, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3
Fonts and Graphics
 Code Page 1250, 1252, 1253, 1254, 1255 Support with font 0
 32 MB user available DRAM
 512 MB user available on-board Flash
Physical Characteristics
                                    ZT610 closed
 Length                          19.88"/505 mm
 Width                           10.56"/268.2 mm
 Height                          15.58"/395.68 mm