Zebra ZD621 4-inch Desktop Printers (ZD6A042-30PF00EZ)
SKU : ZD6A042-30PF00EZ
คำอธิบายสินค้าแบบย่อ
(ราคาสินค้าไม่รวมภาษีมูลค่าเพิ่ม 7%) การรับประกัน : 2 Years
Product description
Brand
Zebra
Description
 Zebra ZD621 4-inch Desktop Printers
SKU
 ZD6A042-30PF00EZ
Printer Specifications
 Resolution                     203 dpi/8 dots per mm
                                    300 dpi/12 dots per mm (optional)
 Memory                        512 MB Flash; 256 MB SDRAM
                                    64 MB user available non-volatile memory
                                    8 MB user available SDRAM
 Maximum Print Width       4.09 in./104 mm for 203 dpi
                                    4.27 in./108 mm for 300 dpi
 Maximum Print Speed      8 in./203 mm per second (203 dpi)
                                    6 in./152 mm per second (300 dpi)
 Firmware                       ZPL II; EPL 2; XML; ZBI; PDF Direct
Print DNA Software Solutions
Printers Supplies
Media and Ribbon Characteristics
 Label Length                  Minimum: 0.25 in./6.4 mm
                                    Maximum: 39.0 in./991 mm
 Media Width                   Direct Thermal: 0.585 in./15 mm to
                                    4.25 in./108 mm
                                    Thermal Transfer: 0.585 in./15 mm to
                                    4.65 in./118 mm
 Media Roll Size               Maximum outer diameter: 5.0 in./127 mm
                                    Core inner diameter: 0.5 in. (12.7 mm) and 1.0 in. (25.4 mm) standard, 1.5 in. (38.1), 2.0 in., (50.8 mm) and 3.0 in. (76.2 mm) using optional
                                    adapters
 Media Thickness             0.003 in. (0.08 mm) min.; 0.0075 in. (0.19 mm) max. (tear-off mode only)
                                    linerless media*
                                    * For use only with linerless printer model
 Ribbon Outside DIameter 2.6 in./66 mm (300 m); 1.34 in./34 mm (74 m)
 Ribbon Standard Length  984 ft. (300 m); 243 ft. (74 m)
 Ribbon Ratio                  1:4 ribbon to media (300 m)
                                    1:1 ribbon to media (74 m)
 Ribbon Width                 1.33 in./33.8 mm 4.3 in./109.2 mm
 Ribbon Core I.D.              300 meter ribbon 1 in./25.4 mm
                                    74 meter ribbon 0.5 in./12.7 mm
Dimension
 Direct Thermal
 8.7 in. L x 7.0 in. W x 5.9 in. H
 221 mm L x 177 mm W x 151 mm H
 Thermal Transfer
 10.5 in. L x 8.0 in. W x 7.5 in. H
 267 mm L x 202 mm W x 192 mm H