Zebra ZD421 4-inch Desktop Printers (ZD4A042-30PM00EZ)
SKU : ZD4A042-30PM00EZ
คำอธิบายสินค้าแบบย่อ
(ราคาสินค้าไม่รวมภาษีมูลค่าเพิ่ม 7%) การรับประกัน : 2 Years
Product description
Brand
Zebra
Description
 Zebra ZD421 4-inch Desktop Printers
SKU
 ZD4A042-30PM00EZ
Printer Specifications
 Resolution                      203 dpi/8 dots per mm
                                    300 dpi/12 dots per mm (optional)
 Memory                         512 MB Flash; 256MB SDRAM
                                    64 MB user available non-volatile memory
                                    8 MB user available SDRAM
 Maximum Print Width       4.09 in./104 mm for 203 dpi
                                    4.27 in./108 mm for 300 dpi
                                    Cartridge: 4.09 in./104 mm for 203 and 300 dpi
 Maximum Print Speed      6 in./152 mm per second (203 dpi)
                                    4 in./102 mm per second (300 dpi)
 Firmware                       ZPL II; EPL 2; XML; ZBI; PDF Direct
Print DNA Software
Printers Supplies
Media and Ribbon Characteristics
 Label Length                  Minimum: 0.25 in./6.4 mm
                                    Maximum: 39.0 in./991 mm
 Media Width                  Direct Thermal: 0.585 in./15 mm to 4.25 in./108 mm
                                    Thermal Transfer Roll: 0.585 in./15 mm to 4.41 in./
112 mm
                                    Thermal Transfer Cartridge: 0.585 in./15 mm to 4.65 in./118 mm
 Media Roll Size               Maximum outer diameter: 5.00 in./127 mm
                                    Core inner diameter: 0.5 in. (12.7 mm) and 1.0 in. (25.4 mm) standard, 1.5 in. (38.1), 2.0 in., (50.8 mm) and 3.0 in. (76.2 mm) using optional adapters
 Media Thickness             0.003 in. (0.08 mm) min.; 0.0075 in. (0.19 mm) max.
 Ribbon Outside Diameter 2.6 in./66 mm (300 m); 1.34 in./34 mm (74 m)
 Ribbon Standard Length  Roll: 984 ft. (300 m); 243 ft. (74 m)
                                    Cartridge: 243 ft. (74 m)
 Ribbon Ratio                  1:4 ribbon to media (300 m)
                                    1:1 ribbon to media (74 m)
 Ribbon Width                 Roll: 1.33 in./33.8 mm 4.3 in./109.2 mm
                                    Cartridge: 4.3 in./109.2 mm
 Ribbon Core I.D.              300 meter ribbon 1 in./25.4 mm
                                    74 meter ribbon 0.5 in./12.7 mm
Dimension
 Direct Thermal
 8.69 in. L x 6.98 in. W x 5.93 in. H
 220.8 mm L x 177.5 mm W x 150.7 mm H
 Thermal Transfer
 10.5 in. L x 8.0 in. W x 7.44 in. H
 267 mm L x 202 mm W x 189 mm H
 Thermal Transfer Cartridge
 10.0 in. L x 8.0 in. W x 7.0 in. H
 254 mm L x 202 mm W x 177 mm H