TP-Link PSM900-AC - 900W AC Power Supply Module
SKU
AB31232
Model
MCRP100
Feature
Hot swappable power supply module, 100 V240 V~ 50/60 Hz input, 53.5 VDC output, Suitable for L3 PoE Switch such as SG6654XHP and SG6428XHP
Spec
Up to 900 watts output power, Steel Case with FAN
Hardware Features
LED
Multi-function indication
AC Power Supply
100-120V(include)~ 50/60Hz 12A (for locations using low voltage)
120(not include)-240V~ 50/60Hz 10A (for other locations)
DC Power Output
53.5 V/16.5 A
Dimensions (W x D x H)
259.5 * 95.8 * 40.1 mm
Maximum Power Output
900W
Warranty
1 Year
Datasheet : PSM900-AC 500W/900W AC Power Supply Module