TP-Link JetStream™ 18-Port Gigabit Smart Switch with 16-Port PoE+ (TL-SG2218P)
SKU : TL-SG2218P
คำอธิบายสินค้าแบบย่อ
(ราคาสินค้าไม่รวมภาษีมูลค่าเพิ่ม 7%) การรับประกัน : limited lifetime
Description
 TP-Link (TL-SG2218P) JetStream 18-Port Gigabit Smart Switch with 16-Port PoE+
SKU
 TL-SG2218P
SPEC
 802.3at/af, 150 W PoE Power, 1U 19-inch Rack-mountable Steel Case
 Interface
 16× 10/100/1000 Mbps RJ45 Ports (Auto Negotiation/Auto MDI/MDIX)
 2× Gigabit SFP Slots
 Fan Quantity
 1
 Power Supply
 100-240V AC, 50/60Hz
 PoE Ports (RJ45)
 Standard: 802.3af/at compliant
 PoE+ Ports: 16 Ports
 PoE Power Budget: 150 W*
 Dimensions ( W x D x H )
 17.3 × 7.1 × 1.7 in. (440 × 180 × 44 mm)
 Mounting
 Rackmount/Desktop
 Max Power Consumption
 181.4 W (110 V/60 Hz) (with 150 W PD connected)
 178.3 W (220 V/50 Hz) (with 150 W PD connected)
 Max Heat Dissipation
 619.06 BTU/hr (110 V/60 Hz) (with 150 W PD connected)
 608.52 BTU/hr (220 V/50 Hz) (with 150 W PD connected)