APC Smart-UPS SRT 1500VA 230V (SRT1500XLI)
SKU : SRT1500XLI
คำอธิบายสินค้าแบบย่อ
(ราคาสินค้าไม่รวมภาษีมูลค่าเพิ่ม 7%) การรับประกัน : 3 Years
แบรนด์: APC
Product description
Brand
 APC
Description
 APC Smart-UPS SRT 1500VA 230V 1.5 Watt
SKU
 SRT1500XLI
KIT-SRT1500XLI APC SRT1500XLI Kit
 APC-SRT1500XLI APC Smart-UPS SRT 1500VA/1500Watt 230V
 APC-WEXT1YRSU02 1Y Renewal Extended Warranty Smart-UPS x 1 unit
 APC-WUPGFWOSSU02 NBD On-Site Upgrade  Warranty Smart-UPS x 3 units
Main
Main Input Voltage                                      230 V
Other Input Voltage                                     220 V
                                                               240 V
Main Output Voltage                                   230 V
Other Output Voltage                                  220 V
                                                               240 V
Rated Power In W                                       1500 W
Rated Power In Va                                       1500 VA
Input Connection Type                                 IEC 60320 C14
Output Connection Type                              6 IEC 60320 C13
Cable Length                                             1.83 m
Number Of Cables                                      1
Provided Equipment                                    CD with software
                                                               Communication cable
                                                               Documentation CD
                                                               Installation guide
                                                               Removable support feet
                                                               USB cable
                                                               Warranty card
Batteries & Runtime
Battery Type                                              Lead-acid battery
Number Of Battery Filled Slots                       1
Battery Recharge Time                                 3 h
Battery Voltage                                          48 V
Battery Charger Power                                 108 W rated
Input
Network Frequency                                     40...70 Hz auto-sensing
Input Voltage Limits                                     100...275 V
Output
Maximum Configurable Power In Va                1500 VA
Maximum Configurable Power In W                 1500 W
Output Frequency                                       50/60 Hz +/- 3 Hz sync to mains
Harmonic Distortion                                     Less than 2 %
Crest Factor                                               3 : 1
Bypass Type                                               Built-in bypass
Conformance
Product Certifications                                  CE
                                                               EAC
Standards                                                  EN/IEC 62040-1:2019/A11:2021
                                                               EN/IEC 62040-2:2006/AC:2006
                                                               EN/IEC 62040-2:2018
Environmental
Ambient Air Temperature For Operation          040 °C
Relative Humidity                                        095 % non-condensing
Operating Altitude                                      0...10000 ft
Ambient Air Temperature For Storage             -2050 °C
Storage Relative Humidity                             095 % non-condensing
Storage Altitude                                         0.0015240.00 m
Acoustic Level                                            50 dBA
Heat Dissipation                                          317 Btu/h
Ip Degree Of Protection                               IP20
Communications & Management
Dimensions (H x W x D)
 43.2x 8.5 x 50.5 mm